Dni Mózgu w Trójmieście 2024 - relacja

W niedzielę 17 marca zakończyła się 14. edycja Dni Mózgu w Trójmieście. Przez cały tydzień na Wydziale Biologii oraz w Hevelianum odbyło się 25 wykładów, 32 warsztaty oraz 41 stoisk, warsztaty artystyczne oraz gra terenowa, które zgromadziły pokaźną liczbę uczestników przekraczającą 2000 osób.

Wydarzenie zorganizowało Centrum Popularyzacji Nauki Uniwersytetu Gdańskiego, Wydział Biologii UG oraz Hevelianum, a wśród prelegentów, prowadzących popularnonaukowe zajęcia znaleźli się badacze z Wydziału Biologii UG, Wydziału Nauk Społecznych UG, Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Politechniki Gdańskiej oraz studenci zrzeszeni w kołach naukowych:

• Studenckie Koło Naukowe Homunculus UG,
  • Studenckie Koło Naukowe Oceanografów UG,
  • Studenckie Koło Naukowe Psychologii GUMed,
  • Zrzeszenie Międzyuczelnianych Kół Naukowych Neuronauki Cerebrum FarU,
  • Koło Naukowe Seksuologii Klinicznej Uniwersytetu SWPS,
  • Studenckie Koło Naukowe Molekuła UG,
  • Studenckie Koło Naukowe Kryminologii UG.

Warsztaty w ramach akcji zorganizowały również centra nauk – Hevelianum oraz Centrum Nauki Experyment, a także Biblioteka UG. Łączna liczba osób zaangażowanych w przygotowanie wydarzenia i wielu atrakcji wyniosła ponad 150 osób.

Dni Mózgu w Trójmieście realizowane zostały w ramach grantu "Brain Awareness Week Grants" ufundowanego przez Federation of European Neuroscience Societies oraz Dana Foundation oraz dzięki wsparciu finansowemu z środków budżetu państwa, przyznanych przez Ministra Edukacji i Nauki w ramach Programu „Społeczna odpowiedzialność nauki II".

Poniżej galeria zdjęć z imprezy.

Fot. W. Glac i R. Mielczarek

Data publikacji: czwartek, 21. Marzec 2024 - 09:42; osoba wprowadzająca: Anna Król Ostatnia zmiana: czwartek, 21. Marzec 2024 - 10:18; osoba wprowadzająca: Anna Król